- In stock.
Iron Philips DST5010/10
Iron Philips DST5010/10



Iron Philips DST5010/10
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | DST5010/10 |
| Length | 12.7 cm, 334 mm. |
| Width | 31.2 cm, 139 mm. |
| Height | 14.7 cm, 172 mm. |
| Weight | 1.25 kg, 1.55 kg. |
| Color | White, Grey |
| Base material | Stainless steel |
| Sole technology | SteamGlide Plus |
| Power | 2400W |
| Automatic steam supply | Yes |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Continuous steam supply | 40 g/min |
| Steam increase to | 160 g |
| Vertical steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 0.32 liters |
| With nozzle | Yes |
| Descaling system | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Drip stop system | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |