- In stock.
Iron Philips DST3020/30, pink
Iron Philips DST3020/30, pink



Iron Philips DST3020/30, pink
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | DST3020/30 |
| Color | Pink color |
| Base material | Ceramics |
| Sole technology | Ceramics |
| Power | 2200W |
| Automatic steam supply | Yes |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Continuous steam supply | 35 g/min |
| Steam increase to | 160 g |
| Vertical steam supply | No |
| Water tank capacity | 0.3 liters |
| With nozzle | Yes |
| Descaling system | No |
| Automatic shutdown | Yes |
| Drip stop system | Yes |
| Cable length | 1.9 m |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 1.409 kg. |
| Length | 320 mm. |
| Width | 130 mm. |
| Height | 165 mm. |
| Country of manufacture | CN |