Iron Braun FreeStyle 7 FI7276BK, black col.
Iron Braun FreeStyle 7 FI7276BK, black col.



Iron Braun FreeStyle 7 FI7276BK, black col.
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BROWN, Brown |
| Collection | FreeStyle 7 |
| Model | FI7276BK |
| Length | 30 cm, 320 mm. |
| Width | 13.5 cm, 175 mm. |
| Height | 15 cm, 165 mm. |
| Weight | 1.45 kg, 1.917 kg. |
| Color | Black color |
| Sole technology | 3D FreeGlide |
| Power | 2000W |
| Automatic steam supply | No |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Continuous steam supply | 60 g/min |
| Steam increase to | 250 g |
| Vertical steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 0.35 liters |
| Removable water tank | No |
| With nozzle | Yes |
| Descaling system | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Drip stop system | Yes |
| Cable length | 2.5 m |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |