- In stock.
Iron Braun FreeStyle 5 SI5057RD, black/red
Iron Braun FreeStyle 5 SI5057RD, black/red
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BROWN, Brown |
| Collection | FreeStyle 5 |
| Model | SI5057RD |
| Length | 30 cm, 325 mm. |
| Width | 14 cm, 140 mm. |
| Height | 14 cm, 160 mm. |
| Weight | 1.4 kg, 1.84 kg. |
| Color | Black, Red |
| Base material | Ceramics |
| Sole technology | 3D FreeGlide |
| Power | 2700W |
| Automatic steam supply | Yes |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Continuous steam supply | 50 g/min |
| Steam increase to | 200g |
| Vertical steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 0.3 liters |
| Removable water tank | No |
| With nozzle | Yes |
| Descaling system | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Drip stop system | Yes |
| Cable length | 2 years |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |