-
−3%
IRON 2200W MR-308C MAESTRO
IRON 2200W MR-308C MAESTRO
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Suitable for tap water | Yes |
| Spray function | Yes |
| Product colour | Black |
| Automatic anti-calc | Yes |
| Adjustable temperature | Yes |
| Steam boost function | Yes |
| Continuous steam | Yes |
| Soleplate type | Ceramic soleplate |
| Type | Steam iron |
| Vertical steam function | Yes |
| Self-cleaning | Yes |
| Anti-drip function | Yes |
| Power | 2200 - 2400 W |
| AC input voltage | 220 - 240 |
| Package depth | 121 mm |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package type | Box |
| Package width | 303 mm |
| Package height | 145 mm |
| Non-twisting cord | Yes |
| Cable length | 1.85 m |