- In stock.
Garment steamer SteamOne SN20GW
Garment steamer SteamOne SN20GW



Garment steamer SteamOne SN20GW
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEAMONE, SteamOne |
| Model | SN20GW |
| Length | 17.3 cm, 173 mm. |
| Width | 11.8 cm, 252 mm. |
| Height | 22 cm, 154 mm. |
| Weight | 1.3 kg, 1.11 kg. |
| Color | White color |
| Power | 1600W |
| Continuous steam supply | 25 g/min |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 0.14 liters |
| Heating time | 27 seconds |
| Cable length | 3 years |
| Included | Suction hanging hook, 140 ml water tank. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Stainless steel soleplate, highly scratch-resistant. 2 operating modes: "Max" and "Eco". |
| Country of manufacture | CN |