- In stock
Garment steamer SteamOne MI60MB
Garment steamer SteamOne MI60MB



Garment steamer SteamOne MI60MB
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEAMONE, SteamOne |
| Model | MI60MB |
| Length | 20.5 cm, 320 mm. |
| Width | 14.5 cm, 275 mm. |
| Height | 24.5 cm, 348 mm. |
| Weight | 7 kg, 8.67 kg. |
| Color | Silver, Black |
| Power | 1900W |
| Continuous steam supply | 40 g/min |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 1 liter |
| Heating time | 60 seconds |
| Cable length | 2 years |
| Included | Clothes hanger |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Running time: 25 minutes |
| Country of manufacture | FR |