- In stock
Garment steamer Philips StyleTouh GC810/20
Garment steamer Philips StyleTouh GC810/20



Garment steamer Philips StyleTouh GC810/20
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Collection | StyleTouh |
| Model | GC810/20 |
| Color | Blue color |
| Power | 1600W |
| Continuous steam supply | 32 g/min |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 0.230 l |
| Heating time | 60 seconds |
| Cable length | 2.5 m |
| Included | Steam ironing equipment. Brush |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Removable water tank |
| Weight | 2.44 kg. |
| Length | 243 mm. |
| Width | 365 mm. |
| Height | 243 mm. |
| Country of manufacture | ID |