- In stock.
Garment steamer Philips OneTurn GC213/50, 1800 W
Garment steamer Philips OneTurn GC213/50, 1800 W



Garment steamer Philips OneTurn GC213/50, 1800 W
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | OneTurn GC213/50 |
| Weight | 0.9 kg, 1.764 kg. |
| Color | Red color |
| Power | 1800W |
| Continuous steam supply | 45 g/min |
| Adjustable steam supply | No |
| Water tank capacity | 0.2 liters |
| Heating time | 45 seconds |
| Automatic shutdown | Yes |
| Cable length | 2.5 m |
| Included | StyleMat, recreational pier |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 379 mm. |
| Width | 194 mm. |
| Height | 273 mm. |
| Country of manufacture | CN |