- In stock
Garment steamer Philips GC800/80
Garment steamer Philips GC800/80



Garment steamer Philips GC800/80
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | GC800/80 |
| Color | Black color |
| Power | 1600W |
| Continuous steam supply | 32 g/min |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 0.23 liters |
| Heating time | 60 seconds |
| Cable length | 2.5 m |
| Included | Brush |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | 2 adjustable steam levels |
| Weight | 1.94 kg. |
| Length | 371 mm. |
| Width | 165 mm. |
| Height | 208 mm. |
| Country of manufacture | CN |