- In stock.
Garment steamer Philips 3000 Series STE3170/80, 2000 W
Garment steamer Philips 3000 Series STE3170/80, 2000 W



Garment steamer Philips 3000 Series STE3170/80, 2000 W
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Collection | 3000 Series |
| Model | STE3170/80 |
| Length | 31 cm, 460 mm. |
| Width | 32 cm, 350 mm. |
| Height | 172 cm, 417 mm. |
| Weight | 4.23 kg, 7.398 kg. |
| Color | Black color |
| Power | 2000W |
| Continuous steam supply | 40 g/min |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 2 liters |
| Heating time | 60 seconds |
| Automatic shutdown | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Included | Steam iron, ironing board, stand |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Country of manufacture | CN |