Esperanza EHI009 Dampjern Keramisk kogeplade Grå, Hvid 2400 W
Esperanza EHI009 Dampjern Keramisk kogeplade Grå, Hvid 2400 W









Esperanza EHI009 Dampjern Keramisk kogeplade Grå, Hvid 2400 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Continuous steam | Yes |
| Type | Steam iron |
| Dry application | Yes |
| Spray function | Yes |
| Product colour | Grey |
| Water tank capacity | 0.3 L |
| Vertical steam function | Yes |
| Automatic anti-calc | Yes |
| Soleplate type | Ceramic soleplate |
| Cord length | 1.5 m |
| Steam boost function | Yes |
| Anti-drip function | Yes |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Weight | 1.26 kg |
| Depth | 150 mm |
| Width | 122 mm |
| Height | 295 mm |
| Ergonomic design | Yes |
| Warnings | Do not leave the iron on unattended., Protect the device from contact with water to prevent electric shock., Be careful when using the device to avoid burns. |