- In stock
Esperanza EHI002 iron Steam iron Ceramic soleplate Blue,White 2200 W
Esperanza EHI002 iron Steam iron Ceramic soleplate Blue,White 2200 W










Esperanza EHI002 iron Steam iron Ceramic soleplate Blue,White 2200 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
7 - 12
business days
| Automatic anti-calc | Yes |
| Cord length | 1.4 m |
| Steam boost function | Yes |
| Spray function | Yes |
| Product colour | Blue, White |
| Anti-drip function | Yes |
| Continuous steam | Yes |
| Self-cleaning | Yes |
| Type | Steam iron |
| Soleplate type | Ceramic soleplate |
| Vertical steam function | Yes |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | 2200 W |
| Height | 130 mm |
| Depth | 275 mm |
| Weight | 815 g |
| Width | 115 mm |
| Ergonomic design | Yes |