-
−13%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The compact and foldable Vileda Universal clothes dryer effectively dries clothes while taking up minimal space.
Technical data | |
|---|---|
| Product color | White |
| Casters | Yes |
| Drying space | 18 years |
| Weather resistant | Yes |
| Material | Steel |
| Foldable | Yes |
| Type | Clothes dryer |
Weight and dimensions | |
| Weight | 2.69 kg |
| Folded depth | 5cm |
| Depth | 550mm |
| Width | 1800mm |
| Folded height | 129 cm |
| Height | 930mm |
| Folded width | 55 cm |
Package contents | |
| Quantity per package | 1 pc. |