-
−9%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Vileda 3 Ultimate is a compact indoor clothes dryer with a sturdy steel construction and a foldable design for easy storage.
Dimensions: 930 mm depth, 1310 mm height, 710 mm width, 60 mm folded depth.
Technical data | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Drying area | 30 square meters |
| Product color | Black |
| Foldable | Yes |
| Type | Clothes dryer |
| Caster wheels | Yes |
Weight and dimensions | |
| Depth | 930mm |
| Height | 1310mm |
| Width | 710mm |
| Folded width | 710mm |
| Folded depth | 60mm |
Package contents | |
| Quantity per package | 1 pc. |