-
−9%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Vileda Magnum clothes dryer is a practical solution for drying clothes, perfect for homes and small laundries.
Technical data | |
|---|---|
| Foldable | Yes |
| Product color | White |
| Material | Steel |
| Type | Clothes dryer |
Features | |
| Easy to assemble | Yes |
| Convenient storage | Yes |
| Casters | Yes |
Weight and dimensions | |
| Product dimensions when closed (WxDxH) | 570 x 120 x 1200 mm |
| Weight | 3.5 kg |
| Height | 1280mm |
| Width | 2110mm |
| Depth | 57 mm |
| Drying area | 24 years |
Package contents | |
| Quantity per package | 1 pc. |