-
−8%
The Vileda Doble clothes dryer with a 22 m² drying capacity, made of aluminum and steel, features a foldable design that saves space.
The Vileda Doble clothes dryer with a 22 m² drying capacity, made of aluminum and steel, features a foldable design that saves space.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Vileda Doble is a compact and foldable dryer for indoor use. With a drying capacity of 22 m², it dries clothes efficiently without taking up much space.
Technical data | |
|---|---|
| Product color | White |
| Drying area | 22 m² |
| Foldable | Yes |
| Material | Aluminum, Steel |
Weight and dimensions | |
| Unfolded length | 209 cm |
| Folded width | 60cm |
| Folded height | 8cm |
| Folded length | 130 cm |
| Unfolded width | 60cm |
| Unfolded height | 97 cm |