-
−14%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Portable clothes dryer with 10 meters of drying space, ideal for small spaces and travel.
Material: steel, weight: 1.31 kg, dimensions when folded (WxDxH): 670 x 90 x 740 mm.
Technical data | |
|---|---|
| Material | Steel |
| Non-slip feet | Yes |
| Product color | White |
| Foldable | Yes |
Weight and dimensions | |
| Weight | 1.31 kg |
| Drying space | 10 meters |
| Product dimensions when folded (WxDxH) | 670 x 90 x 740 mm |
| Depth | 80mm |
| Width | 670 mm |
| Height | 1410mm |
Package contents | |
| Quantity per package | 1 pc. |