-
−10%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Vileda Premium 9kg tumble dryer is a large capacity appliance designed for efficient drying. Its compact design ensures easy storage and convenient movement around the home.
Weight: 3.07 kg, Dimensions (WxDxH): 570 x 130 x 1060 mm.
Technical data | |
|---|---|
| Product color | Silver |
| Foldable | Yes |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Rims | Yes |
Weight and dimensions | |
| Drying area | 18 years |
| Weight | 3.07 kg |
| Depth | 57 mm |
| Product dimensions when closed (WxDxH) | 570 x 130 x 1060 mm |
| Height | 91 mm |
| Width | 180mm |
Package contents | |
| Quantity per package | 1 pc. |