- In stock
Camry CR 5036 3400W black-copper steam iron
Camry CR 5036 3400W black-copper steam iron
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Copper |
| Fast heat | Yes |
| Vertical steam function | Yes |
| Steam boost performance | 95 g/min |
| Auto power off | Yes |
| Soleplate type | Stainless Steel soleplate |
| Spray function | Yes |
| AC input voltage | 220-240 , 50/60 Hz |
| Anti-drip function | Yes |
| Water tank capacity | 0.36 L |
| Variable steam | Yes |
| Maximum power | 3400 W |
| Automatic anti-calc | Yes |
| Cord length | 1.5 m |
| Self-cleaning | Yes |
| Type | Steam iron |
| Auto power off after | 30 min |
| Precision tip | Yes |
| Plug connector type | TYPE E/F |
| Rated power | 2600 W |
| Weight | 1.3 kg |
| Width | 124 mm |
| Height | 310 mm |
| Depth | 150 mm |