- New
- In stock
Braun SI 3054 GY Steam iron Ceramic soleplate Grey 2400 W
Braun SI 3054 GY Steam iron Ceramic soleplate Grey 2400 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
17 - 22
business days
| Auto shut-off | Yes |
| Heating time | 2 min |
| Removable water tank | No |
| Self-cleaning | Yes |
| Product colour | Grey |
| Continuous steam performance | 45 g/min |
| Vertical steam function | Yes |
| Cord length | 2 m |
| Water tank capacity | 0.27 L |
| Soleplate type | Ceramic soleplate |
| Auto power off | Yes |
| Variable steam | Yes |
| Fast heat | Yes |
| Steam boost function | Yes |
| Type | Steam iron |
| Steam boost performance | 180 g/min |
| Suitable for tap water | Yes |
| Anti-drip function | Yes |
| Precision tip | Yes |
| Water tank type | Built-in |
| Continuous steam | Yes |
| Anti-scale system | Yes |
| Power | 2400 W |
| Cable length | 2 m |
| Non-twisting cord | Yes |
| Automatic cord rewinder | Yes |
| Water level indicator | Yes |