- New
- In stock
BRAUN FreeStyle 3 Iron FI3194BK
BRAUN FreeStyle 3 Iron FI3194BK















BRAUN FreeStyle 3 Iron FI3194BK
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
17 - 22
business days
| Soleplate type | SuperCeramic |
| Precision tip | Yes |
| Steam boost performance | 200 g/min |
| Product colour | Black, Blue |
| Water tank capacity | 0.27 L |
| Auto power off | Yes |
| Continuous steam | Yes |
| Cord length | 2 m |
| Self-cleaning | Yes |
| Anti-drip function | Yes |
| Continuous steam performance | 45 g/min |
| Type | Dry & Steam iron |
| Iron power | 2400 W |