Blaupunkt VSI601 garment steamer Handheld garment steamer 0.26 L Blue,White 1600 W
Blaupunkt VSI601 garment steamer Handheld garment steamer 0.26 L Blue,White 1600 W





Blaupunkt VSI601 garment steamer Handheld garment steamer 0.26 L Blue,White 1600 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Device type | Handheld garment steamer |
| Product colour | Blue, White |
| Auto power off | Yes |
| Heating time | 1 min |
| Variable steam | Yes |
| Automatic anti-calc | Yes |
| Water tank capacity | 0.26 L |
| Continuous steam performance | 30 g/min |
| Cord length | 2.5 m |
| Plate material | Stainless steel |
| Anti-drip function | Yes |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Power | 1600 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Depth | 204 mm |
| Width | 118 mm |
| Weight | 900 g |
| Height | 211 mm |
| Storage bag | Yes |
| Water bottle adaptor | Yes |