- In stock.
Instant camera Kodak Printomatic, white/black
Instant camera Kodak Printomatic, white/black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | KODAK, Kodak |
| Model | 2x3 |
| Length | 19.1 cm, 150 mm. |
| Width | 5.8 cm, 155 mm. |
| Height | 15.5 cm, 57 mm. |
| Weight | 303 grams, 0.291 kg. |
| Color | White, Black |
| Housing material | Plastic |
| Photo length | 76.2 mm |
| Photo width | 50.8 mm |
| Photo development time | 10 seconds |
| Number of megapixels | 10 |
| Camera sensitivity (ISO) | 800 - 1600 |
| Manual focus | No |
| Autofocus | Yes |
| Minimum focusing distance | 0.8 cm |
| Viewfinder | Yes (optical viewfinder) |
| Optics | Kodak |
| Shutter speed | 1/125 of a second |
| Flash | Built-in |
| Image stabilization | No |
| Power source | Battery |
| Touch screen | No |
| Included | 1 x instant camera |
| Photographic plates used | Kodak Zink Paper |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | MS |