The HP 824A Magenta Imaging Unit is designed for use with HP Color LaserJet printers. It can print up to 30,000 pages and delivers consistent print quality with enhanced HP ColorSphere toner.
The HP 824A Magenta Imaging Unit is designed for use with HP Color LaserJet printers. It can print up to 30,000 pages and delivers consistent print quality with enhanced HP ColorSphere toner.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The HP 824A Magenta Imaging Unit is designed for use with HP Color LaserJet printers. It has a page yield of up to 30,000 pages and delivers consistent print quality with enhanced HP ColorSphere toner.
Features | |
|---|---|
| Product type | Toner cartridge |
| Brand | HP |
| Model | 824A |
| Color | Magenta |
Specifications | |
| Page performance | Up to 30,000 pages |
| Dimensions | 602 x 168 x 325 mm (Length x Width x Height) |
| Type | Image drum |
Technical data | |
| Complex toner | HP ColorSphere toner |
Additional information | |
| OEM number | CB387A |
| UNSPSC | 44103109 |
| eClass | 24-20-02-02 |
| eClass V7 | 19-14-06-02 |