Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The Activejet ATH-F530N toner is a perfect replacement for the HP 205A CF530A model, featuring an integrated drum and single-pack feeding type. It ensures high print quality and efficiency.
Features | |
|---|---|
| Cartridge capacity | Standard |
| Type | Compatible |
| Black toner cartridge quantity | 1 |
| Brand compatibility | HP |
| Supply type | Single package |
| Integrated drum | Yes |
| Quantity per package | 1 pc. |
| OEM code | CF530A |
| Printing colors | Black |
| Change | HP 205A CF530A |
| Quantity per box | 1 pc. |
Operating conditions | |
| Storage temperature (TT) | -20 - 40 °C |
Weight and dimensions | |
| Packaging type | Box |
Other features | |
| Technology | New |
| Version | Top class |
| Printing technology | Laser printing |
| Product description | Activejet toner |
Sustainability | |
| Sustainability certificates | CE |