Epson 108 Magenta Ink is an original ink cartridge for compatible Epson printers. With a capacity of 66 ml to 75 ml, it delivers high-quality magenta prints.
Epson 108 Magenta Ink is an original ink cartridge for compatible Epson printers. With a capacity of 66 ml to 75 ml, it delivers high-quality magenta prints.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Epson Ink 108 Magenta is an original ink cartridge for use with compatible Epson printers. It has a fill volume of 66 ml - 75 ml and produces high-quality magenta prints.
Features | |
|---|---|
| Product type | Ink cartridge |
| Brand | Epson |
| Model | C13T09C34A |
Specifications | |
| Dimensions | 180 x 60 x 60 mm |
| Weight | 420g |
| Color | Magenta |
| Filling volume | 66ml - 75ml |
Technical data | |
| OEM number | C13T09C34A |
| UNSPSC | 44103105 |
| eClass | 24-20-01-01 |
| eClass V7 | 19-14-06-05 |
Safety warning | |
| Use this product only for its intended purpose to ensure optimal performance and safety. | |