- In stock.
MPM-60-IM-13/N black induction hob, 60 cm wide
MPM-60-IM-13/N black induction hob, 60 cm wide
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Number of electric cooking zones | 4 zone(s) |
| Cooking zone 3 diameter | 180 mm |
| Cooking zone 3 power | 2200 W |
| Top surface type | Glass |
| Hob type | Zone induction hob |
| Cooking zone 1 power source | Electric |
| Cooking zone 2 power | 1600 W |
| Cooking zone 2 diameter | 160 mm |
| Appliance placement | Built-in |
| Number of cooking zones | 4 zone(s) |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Connected load (electric) | 7360 W |
| Depth | 62 mm |
| Width | 590 mm |
| Height | 520 mm |
| Number of power levels | 9 |
| Stop & Go function | Yes |
| Overheat protection | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Control position | Top front |
| Control type | Touch |
| Timer | Yes |
| Timer duration | 99 min |
| Timer type | Digital |
| Built-in hood | No |