- In stock.
Induction hob Gorenje GI6401BSC
Induction hob Gorenje GI6401BSC
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | GI6401BSC |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 52 cm |
| Height | 5.4 cm, 54 mm. |
| Color | Black |
| Power | 7200W |
| Weight | 7.8 kg, 8.8 kg. |
| Hob type | Induction |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 180 mm; 180 mm; 145 mm; 230 mm |
| Cooking zone power | 1500/2000/0.0 W; 1500/2000/0.0 W; 1200/1600/0.0 W; 1500/2000/0.0W |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Features | Child lock YesTimer function YesResidual heat indicator YesPowerBoost function Power boostControl type Touch controlProduct group Induction hobHob frame edges Soft-cut hob edges |
| Timer | No |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 520mm. |
| Country of manufacture | SI |