- In stock.
Induction hob AEG 3000 series Domino IKB32300CB
Induction hob AEG 3000 series Domino IKB32300CB
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | AEG, AEG |
| Collection | Dominoes |
| Model | IKB32300CB |
| Width | 29.0 cm, 388 mm. |
| Depth | 49.0 cm |
| Height | 4.4 cm, 118 mm. |
| Color | Black |
| Weight | 5.5 kg, 6.1 kg. |
| Hob type | Induction |
| Number of cooking zones | 2 |
| Diameter of cooking zones | 180mm x 2 |
| Cooking zone power | 1800/2500W x 2 |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Features | 3-level residual heat, Acoustic signal, Booster, Timer, Mute, Child safety lock, Button lock, Minute minder, Pause |
| Timer | Yes |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Screen | Yes |
| Variable-sized cooking zones | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | IT |