- New
Gorenje GCE691BSC Black Built-in 60 cm Combi 4 zone(s)
Gorenje GCE691BSC Black Built-in 60 cm Combi 4 zone(s)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
7 - 11
business days
| Hob width size | 60 cm |
| Cooking zone 1 type | Small |
| Cooking zone 4 power source | Gas |
| Appliance placement | Built-in |
| Cooking zone 1 shape | Round |
| Cooking zone 4 shape | Round |
| Cooking zone 2 position | Right front |
| Cooking zone 1 power source | Electric |
| Cooking zone 2 shape | Round |
| Cooking zone 1 position | Left front |
| Cooking zone 4 type | Regular |
| Cooking zone 2 power source | Gas |
| Cooking zone 2 type | Small |
| Cooking zone 3 shape | Round |
| Cooking zone 4 position | Right rear |
| Product colour | Black |
| Cooking zone 1 power | 1200 W |
| Cooking zone 1 diameter | 145 mm |
| Cooking zone 2 power | 1050 W |
| Cooking zone 3 position | Left rear |
| Cooking zone 3 type | Regular |
| Number of electric cooking zones | 2 zone(s) |
| Hob type | Combi |
| Cooking zone 3 diameter | 180 mm |
| Number of cooking zones | 4 zone(s) |
| Number of gas cooking zones | 2 zone(s) |
| Cooking zone 3 power | 1800 W |
| Cooking zone 2 diameter | 145 mm |
| Cooking zone 4 diameter | 180 mm |
| Cooking zone 4 power | 3000 W |
| Cooking zone 3 power source | Electric |
| Connected load (gas) | 4050 W |
| Connected load (electric) | 3000 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Weight | 10.3 kg |
| Installation compartment depth | 49 cm |
| Installation compartment height | 10 cm |
| Depth | 522 mm |
| Width | 600 mm |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Height | 132 mm |
| Control position | Top front |
| Control type | Rotary |
| Built-in display | No |
| Warnings | Avoid water contact with electrical components and wires., Use in accordance with the operating instructions and safety guidelines., Do not leave the appliance switched on unattended. |
| Built-in hood | No |