- In stock
Gas plate AMICA PGCA 6100 APB
Gas plate AMICA PGCA 6100 APB
Gas plate AMICA PGCA 6100 APB
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
5 - 10
business days
| Number of cooking zones | 4 zone(s) |
| Number of gas cooking zones | 4 zone(s) |
| Appliance placement | Built-in |
| Top surface type | Glass |
| Product colour | Black |
| Hob type | Gas |
| Depth | 520 mm |
| Width | 590 mm |
| Height | 46 mm |
| Weight | 11.7 kg |
| Pan support material | Cast iron |
| Electronic ignition | Yes |
| Control type | Rotary |