- In stock
Bosch Serie 2 PUG611AA5E hob Black Countertop 60 cm Zone induction hob 4 zone(s)
Bosch Serie 2 PUG611AA5E hob Black Countertop 60 cm Zone induction hob 4 zone(s)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Top surface type | Glass-ceramic |
| Product colour | Black |
| Cooking zone 4 power | 1400 W |
| Cooking zone 3 power | 1800 W |
| Cooking zone 3 diameter | 180 mm |
| Cooking zone 2 shape | Round |
| Cooking zone 2 power | 1400 W |
| Cooking zone 2 diameter | 145 mm |
| Cooking zone 1 power | 1800 W |
| Control panel colour | Black |
| Number of simultaneously used cooking zones | 4 |
| Cooking zone 1 power source | Electric |
| Cooking zone 1 shape | Round |
| Cooking zone 4 diameter | 145 mm |
| Number of cooking zones | 4 zone(s) |
| Cooking zone 3 power source | Electric |
| Hob width size | 60 cm |
| Cooking zone 1 boost | 3100 W |
| Flexible cooking zone | Yes |
| Cooking zone 2 power source | Electric |
| Number of electric cooking zones | 4 zone(s) |
| Appliance placement | Countertop |
| Hob type | Zone induction hob |
| Cooking zone 4 shape | Round |
| Frame type | Frameless |
| Cooking zone 3 shape | Round |
| Cooking zone 1 diameter | 180 mm |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Connected load (electric) | 4600 W |
| Depth | 522 mm |
| Weight | 11.7 kg |
| Installation compartment depth (min) | 59 cm |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Cord length | 1.1 m |
| Installation compartment depth | 5.1 cm |
| Width | 592 mm |
| Height | 51 mm |
| Installation compartment depth (max) | 50 cm |
| Height under worktop | 6 mm |
| Number of power levels | 9 |
| Accidental start up protection | Yes |
| Pan detection | Yes |
| Quick start | Yes |
| Number of boosters | 1 |
| Boost function | Yes |
| Control position | Front |
| Timer | No |
| Control type | Touch |
| Built-in display | No |
| Built-in hood | No |
| Grill | No |