Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Nanocloud technology with hygienic humidification
Healthy air, always
The original Philips humidification wick perfectly fits your appliance to ensure consistently high performance. It uses NanoCloud Technology to emit nano-sized molecules of pure water vapour and humidify the air with up to 99% less bacteria.
(1) Compared to standard ultrasonic humidifier modules that do not contain additional technology to reduce the spread of bacteria, as tested by an independent lab
| Summary | Philips Genuine replacement filter FY3446/30 Humidification wick. Product type: Filter, Product colour: Blue, Quantity per pack: 1 pc(s). Width: 130 mm, Depth: 190 mm, Height: 145 mm. Country of origin: China |
| Vendor Homepage | https://www.versuni.com/products/ |
| Unit Box Height | 0.155 |
| Unit Box Length | 0.2 |
| Unit Box Width | 0.2 |
| Compatible products | HU3918, HU3916, HU3915, HU2718, HU2716 |
| Product colour | Blue |
| Product type | Filter |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Dangerous goods | No |
| Depth | 190 mm |
| Height | 145 mm |
| Package depth | 157 mm |
| Package height | 200 mm |
| Package weight | 330 g |
| Package width | 200 mm |
| Weight | 155 g |
| Width | 130 mm |
| Model | FY3446/30 |
| Model name | Genuine replacement filter FY3446/30 Humidification wick |
| Units per Shipping Box | 18 |
| Unit Calculated Volume | 0.007821 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.397 kg |