-
−7%
ELDOM OPC1140 dehumidifier 2 L White
ELDOM OPC1140 dehumidifier 2 L White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power | 205 W |
| Handle(s) | Yes |
| Ionizer | No |
| Airflow | 105 m³/h |
| Built-in display | Yes |
| Integrated timer | Yes |
| Product colour | White |
| Refrigerating medium weight | 45 g |
| Refrigerating medium | R290 |
| Suitable for room area up to | 20 m² |
| Recommended room area range | 4 - 20 m² |
| Water tank capacity | 2 L |
| Display | LCD |
| Dehumidifying capacity (max) | 10 l/24h |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Width | 214 mm |
| Weight | 11 kg |
| Depth | 270 mm |
| Height | 451 mm |
| Warnings | Do not disassemble or attempt to repair the appliance yourself., Avoid direct contact with refrigerant gas, it can be harmful to health., Be careful when moving and installing the dehumidifier to avoid damage. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |