Compressor dehumidifier Camry CR 7851
Compressor dehumidifier Camry CR 7851
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Water tank full indicator | Yes |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 5 - 32 °C |
| Silent operation | Yes |
| Parental control | Yes |
| Dehumidifying capacity (max) | 10 l/24h |
| Humidity sensor | Yes |
| Number of fan speeds | 2 |
| Noise level | 45 dB |
| Water tank capacity | 2.2 L |
| Pre-filter | Yes |
| Suitable for room area up to | 60 m² |
| Automatic defrost | Yes |
| Cooling agent | R290 |
| Castor wheels | Yes |
| Air purification capability | Yes |
| Indication light | Yes |
| Air filter | Carbon |
| Product colour | White |
| Number of modes | 4 |
| Air purify rate | 120 m³/h |
| Power | 200 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Maximum power | 245 W |
| Width | 280 mm |
| Weight | 8.8 kg |
| Depth | 240 mm |
| Height | 480 mm |
| Accessories included in set | Drain hose |
| Built-in display | LCD |
| Warnings | Do not disassemble or attempt to repair the appliance yourself. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |