- In stock
Cleaning steam equipment Kärcher SC 2 EASYFIX
Cleaning steam equipment Kärcher SC 2 EASYFIX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | KARCHER, Karcher |
| Article | 1.512-600.0 |
| Model | SC 2 EASYFIX |
| Length | 321mm, 495 mm. |
| Width | 127mm, 295 mm. |
| Height | 186mm, 260 mm. |
| Weight | 1.6 kg, 4.6 kg. |
| Color | White color |
| Housing material | Plastic |
| Purpose | For kitchen, wall tiles, washbasin |
| Power source | Electrical network |
| Power | 1500W |
| Continuous steam supply | 1.01 g/min |
| Vapor pressure | 3 Bar |
| Heating time | 3 minutes |
| Number of nozzles | 2 |
| Cable length | 4 years |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Child safety feature | Yes |
| Country of manufacture | DE |