Cleaning steam equipment Kärcher SC 1 EASYFIX
Cleaning steam equipment Kärcher SC 1 EASYFIX



Cleaning steam equipment Kärcher SC 1 EASYFIX
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | KARCHER, Karcher |
| Article | 1.516-401.0 |
| Model | SC 1 EASYFIX |
| Length | 321 mm, 395 mm. |
| Width | 127mm, 195 mm. |
| Height | 186mm, 390 mm. |
| Weight | 1.6 kg, 3.292 kg. |
| Color | White color |
| Housing material | Plastic |
| Purpose | For kitchen, wall tiles |
| Power source | Electrical network |
| Power | 1200W |
| Continuous steam supply | 0.2 g/min |
| Vapor pressure | 3 Bar |
| Heating time | 3 minutes |
| Number of nozzles | 2 |
| Cable length | 4 years |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Child safety feature | Yes |
| Country of manufacture | DE |