- In stock
Air humidifier Philips HU2510/10
Air humidifier Philips HU2510/10
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Model | HU2510/10 |
| Width | 22.5 cm, 231 mm. |
| Depth | 23.1 cm |
| Height | 36.6 cm, 366 mm. |
| Weight | 1.661 kg, 2.457 kg. |
| Color | White color |
| Water tank capacity | 2 liters |
| Power | 11W |
| Operating principle | NanoCloud technology |
| Recommended room area | 31 m² |
| Noise level | 22.5 - 35.5dB |
| Number of speeds | 2 |
| Filter | - |
| Operation with a full tank | 10.5 hours |
| Remote control function available | No |
| Management | Mechanical |
| Cleaning indicator | No |
| Screen | No |
| Ionization function | No |
| Timer | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Aromatherapy function | No |
| Automatic shutdown | No |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | NanoCloud technology, Turbo mode noise level 35.5Db, soft mode noise level 22.5Db |
| Length | 225 mm. |
| Country of manufacture | CN |