-
−13%
NATEC HUB USB-C 3.0 MAYFLY has four USB 3.0 ports, allowing data transfer up to 5000 Mbit/s. It connects via a USB Type-C interface and is compatible with various Windows and Mac operating systems.
NATEC HUB USB-C 3.0 MAYFLY has four USB 3.0 ports, allowing data transfer up to 5000 Mbit/s. It connects via a USB Type-C interface and is compatible with various Windows and Mac operating systems.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
NATEC HUB USB-C 3.0 MAYFLY provides four USB 3.0 ports for data transfer up to 5000 Mbit/s. It connects via a USB Type-C interface and is compatible with various Windows and Mac operating systems.
Features | |
|---|---|
| Product type | USB Hub |
| Brand | NATEC |
| Model | HUB USB-C 3.0 MAYFLY |
Specifications | |
| Product color | Black |
| Cable length | 0.15 m |
| Data transfer speed | 5000 Mbps |
| Input voltage | 5V |
| Power supply type | USB |
| Width | 29 mm |
| Depth | 106 mm |
| Height | 11 mm |
System requirements | |
| Compatible Mac operating systems | MacOS |
| Compatible Windows operating systems | Windows 10, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 11, Windows XP |
Ports and interfaces | |
| Number of USB 3.0 ports | 4 |
| Host interface | USB Type-C |