Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The ADATA 32GB C906 USB flash drive has a large storage capacity. It is perfect for storing large files and transferring them between devices.
Design | |
|---|---|
| Form factor | Lid |
| Product color | White |
Weight and dimensions | |
| Height | 10.4 mm |
| Width | 17.6 mm |
| Depth | 58 mm |
| Weight | 9 grams |
Operation | |
| USB version | 2.0 |
| Capacity | 32GB |
| Mac operating systems supported | Mac OS 9.1, Mac OS 9.2, Mac OS 9.0 |
| Supported Linux operating systems | Yes |
| Supported Windows operating systems | Windows Vista Home Premium, Windows XP Home, Windows Vista Business, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Home Basic, Windows XP Professional, Windows 98SE, Windows 98, Windows 7 Ultimate, Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Starter, Windows ME, Windows 7 Professional |
| Device interface | USB Type-A |
Other features | |
| USB powered | Yes |
| USB required | Yes |