Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The ADATA 32GB DashDrive UV150 is a compact and lightweight USB flash drive measuring 58mm x 18mm x 11mm and weighing just 9g. This flash drive is perfect for storing data on the go.
Design | |
|---|---|
| Product color | Red |
| Form | Lid |
Weight and dimensions | |
| Weight | 9 grams |
| Depth | 58 mm |
| Width | 18 mm |
| Height | 11 mm |
Operation | |
| Windows operating systems are compiled | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| Mac operating systems are compiled | Yes |
| Device interface | USB Type-A |
| Linux operating systems are developed | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Capacity | 32GB |