Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
The ADATA 32GB DashDrive UV150 is a compact USB flash drive with a USB Type-A connector, featuring a durable black design and plug and play functionality.
Design | |
|---|---|
| Product color | Black |
Weight and dimensions | |
| Height | 11 mm |
| Weight | 9 grams |
| Width | 18 mm |
| Depth | 58 mm |
Operation | |
| Linux operating system support | Yes |
| Mac operating system support | Yes |
| Windows operating system support | Yes |
| Capacity | 32GB |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Plug and Play | Yes |