- New
- In stock
USB 2.0 OTG Type-C adapter cable with a male USB C connector and a female USB A connector. The cable length is 0.2 meters and the packaging is black.
USB 2.0 OTG Type-C adapter cable with a male USB C connector and a female USB A connector. The cable length is 0.2 meters and the packaging is black.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
USB 2.0 OTG Type-C adapter cable with a male USB C connector and a female USB A connector. The cable length is 0.2 meters and the packaging is black.
Features | |
|---|---|
| Connector 1 Gender | Male |
| Connector 2 Gender | Female |
| Connector 1 | USB-C |
| Connector 2 | USB-A |
| Cable Length | 0.2 m |
| Product Color | Black |
Packaging Details | |
| Packaging Type | Blister |
| Quantity per package | 1 pc. |
Other Features | |
| Width | 75 mm |
| Height | 30 mm |
| depth | 175 mm |
Logistics Data | |
| Main Box Width | 365 mm |
| Main Box Height | 340mm |
| Main Box Length | 595 mm |