Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Under-cupboard |
| Bulb type | LED |
| Number of motors | 1 |
| Exhaust connection diameter | 13.2 cm |
| Product colour | Black |
| Control type | Buttons |
| Exhaust location | Top |
| Bulb power | 5 W |
| Number of bulbs | 1 bulb(s) |
| Built-in display | No |
| Motor power | 175 W |
| Connected load | 180 W |
| Energy efficiency class (old) | D |
| Depth | 310 mm |
| Height | 175 mm |
| Width | 550 mm |
| Noise level (low speed) | 51 dB |
| Maximum extraction power | 388 m³/h |
| Noise level (medium speed) | 56 dB |
| Number of speeds | 3 |
| Type of extraction | Ducted |
| Noise level (high speed) | 69 dB |
| Intensive speed | No |
| Warnings | Do not install without reading the instructions. |
| Grease filter type | Metal |
| Number of filters | 1 pc(s) |