-
−5%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Check valve | Yes |
| Number of motors | 1 |
| Type | Semi built-in (pull out) |
| Exhaust location | Top |
| Housing material | Stainless steel |
| Built-in display | No |
| Product colour | Stainless steel |
| Energy efficiency class | A |
| Annual energy consumption | 26.7 kWh |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Width | 600 mm |
| Depth | 323 mm |
| Height (max) | 18.4 cm |
| Noise level (intensive speed) | 69 dB |
| Noise level (low speed) | 52 dB |
| Fluid dynamic efficiency class | B |
| Intensive speed | Yes |
| Noise level | 64 dB |
| Lighting efficiency class | A |
| Noise level (high speed) | 64 dB |
| Maximum extraction power | 385 m³/h |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Grease filtering efficiency class | C |
| Number of speeds | 5 |
| Warnings | Do not install without reading the instructions., Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Maintain an adequate distance from combustible surfaces. |
| Grease filter type | Aluminium |
| Bulb type | LED |
| Lighting position | Back |