Table Hood MPM-51-PX-68 175 m3/h White
Table Hood MPM-51-PX-68 175 m3/h White
Table Hood MPM-51-PX-68 175 m3/h White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Undercabinet hood |
| Bulb type | LED |
| Motor included | Yes |
| Number of bulbs | 1 bulb(s) |
| Control type | Buttons |
| Housing material | Metal |
| Bulb power | 4 W |
| Lighting position | Back |
| Washable filter | Yes |
| Grease filter type | Aluminium |
| Product colour | White |
| Energy efficiency class (old) | C |
| Width | 500 mm |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Number of speeds | 3 |
| Maximum extraction power | 175 m³/h |
| Noise level (high speed) | 63 dB |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not install without reading the instructions. |