Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Illuminance | 438 lx |
| Lighting position | Side |
| Exhaust connection diameter | 15 cm |
| Number of bulbs | 2 bulb(s) |
| Product colour | Stainless steel |
| Bulb power | 2.15 W |
| Built-in display | No |
| Type | Built-in |
| Cord length | 1.3 m |
| Control type | Buttons |
| Energy efficiency class (old) | C |
| Motor power | 200 W |
| Current | 10 A |
| Annual energy consumption | 79.5 kWh |
| Connected load | 206 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Depth | 380 mm |
| Width | 730 mm |
| Height | 255 mm |
| Installation compartment height | 25.5 cm |
| Installation compartment width | 70 cm |
| Installation compartment depth | 35 cm |
| Weight | 9 kg |
| Fluid dynamic efficiency class | D |
| Maximum recirculating power | 270 m³/h |
| Noise level (intensive speed) | 68 dB |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Minimum distance from electric hob | 65 cm |
| Minimum distance from gas hob | 65 cm |
| Intensive speed | Yes |
| Grease filtering efficiency class | C |
| Lighting efficiency class | A |
| Noise level | 56 dB |
| Maximum extraction power | 610 m³/h |
| Number of speeds | 3 |
| Noise level (low speed) | 38 dB |
| Warnings | Do not install without reading the instructions., Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Maintain an adequate distance from combustible surfaces. |
| Dishwasher proof filter | Yes |
| Grease filter type | Aluminium |