MAAN Vertical PG 50 canopy white
MAAN Vertical PG 50 canopy white
MAAN Vertical PG 50 canopy white
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Bulb type | LED |
| Control position | Front |
| Product colour | White |
| Housing material | Tempered glass, Steel |
| Control type | Mechanical |
| Motor included | Yes |
| Height | 861 mm |
| Product diameter | 500 mm |
| Noise level (high speed) | 62 dB |
| Energy efficiency class (old) | C |
| Warnings | Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Do not install without reading the instructions., Maintain an adequate distance from combustible surfaces. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1116164 |