MAAN VELA 2 60 HOOD satin
MAAN VELA 2 60 HOOD satin
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Bulb type | LED |
| Built-in display | No |
| Housing material | Steel |
| Lighting position | Front |
| Product colour | Satin |
| Control position | Front |
| Control type | Buttons |
| Grease filtering efficiency class | E |
| Lighting efficiency class | A |
| Annual energy consumption | 61 kWh |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Energy efficiency class (old) | C |
| Fluid dynamic efficiency class | E |
| Height (max) | 86 cm |
| Width | 600 mm |
| Type of extraction | Ducted/Recirculating |
| Maximum extraction power | 320 m³/h |
| Noise level (high speed) | 59 dB |
| Number of speeds | 3 |
| Warnings | Do not install without reading the instructions., Disconnect the unit from the power supply before cleaning., Maintain an adequate distance from combustible surfaces. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1244716 |